DOLAR 32,2079 0.01%
EURO 35,0424 0.08%
ALTIN 2.529,121,15
BITCOIN 2155380-0,28%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Murat Kurum memurlarla buluştu: İstanbul’da yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız

Murat Kurum memurlarla buluştu: İstanbul’da yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız

ABONE OL
11/02/2024 18:15
Murat Kurum memurlarla buluştu: İstanbul’da yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İHA

Türkiye 31 Mart’ta bir defa daha sandık başına gidecek.

Hal bu türlü olunca siyasetin gündemi de bir epey hareketli.

Adaylığı açıklandığından beri İstanbul’u sokak sokak, mahalle mahalle gezen Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı Murat Kurum son olarak Küçükçekmece’de düzenlenen Eğitim-Bir-Sen 12. Bölge 7. Periyot 1. Teşkilat Eğitim Programı’nda vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Kurum’u ziyareti sırasında Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz ve beraberindeki heyet karşıladı.

Programda Murat Kurum’a AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti.

Kurum, konuşmasını gerçekleştirdikten sonra protokol ile sahnede fotoğraf çektirdi.

“Daima memurumuzun hak arama çabasına takviye verdik”

Programda mevcut İBB idaresinin belediye çalışanlarına verdiği promosyon hakkında konuşan Murat Kurum, “Bugün Eğitim-Bir-Sen ülkemizin en aktif sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Eğitim çalışanlarının haklarını en yeterli halde koruyan geliştiren ve yeri geldiğinde haklarını korumak ismine bin 500 kilometre öteye de gitse bu davadan vazgeçmeyen kardeşlerimizdir. Türkiye’nin daha güçlü bir ülke olması için, ‘Yeni Ufuklardan Yeni Umutlara’ diyerek eğitim noktasında gecenizi gündüzüne katıyorsunuz. Hamdolsun ki bugün, Türkiye’nin yüzünü ağartan başarılara imza atan bir Eğitim Bir-Sen var. Biz hep memurumuzun hak arama gayretine dayanak verdik. Yalnızca hakların elde edilmesi noktasında değil, ilerlediğimiz tüm sarp yollarda yerli, ulusal ve onurlu bir duruşu sizlerle birlikte gösterdik.

“Biz belediye çalışanlarımızın fiyatlarını ve kaidelerini iyileştireceğimizi tabir ettiğimizde onlar da çarçabuk bir promosyon verdiler”

Çalışanlarımızın, memurlarımızın haklarına dair iyileştirmeleri birlikte düşünmekle kalmayacağız, birlikte karar verip uygulayacağız. Büyükşehir Belediyesi şu an bir telaş içerisinde. Ne yapacağını, nasıl davranacağını ne söyleyeceğini bilmiyor. Bu kaos ve karmaşa içerisinde biz belediye çalışanlarımızın fiyatlarını ve kaidelerini iyileştireceğimizi tabir ettiğimizde onlar da ivedilikle bir promosyon verdiler. Promosyon verilen kardeşlerimize, bu sizin 31 Mart’taki görüşünüzü fikrinizi değiştirir mi diye sorduğumuzda arkadaşlarımız ise ‘Biz kurumumuzu seviyoruz ve kurumsal düşünüyoruz’ yanıtını verdiler. Büyükşehir belediyesi promosyon ve tutamayacağı vaatleri de verse buradaki kardeşlerim, bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez. Olaya bir bütün bakar. Olaya büyük ve Türkiye davası yolunda bakar. 31 Mart akşamı o Saraçhane’den yüzde 100 ayrılacaksınız” dedi.

“Okullarımızın paklık, güvenlik ve bakımında sizlerin yanınızda olacağız”

Göreve geldiğinde İstanbul’da düzenlen eğitim programlarına tam dayanak vereceğini belirten Murat Kurum, “Göreve geldiğimizde İstanbul’da düzenlediğiniz özel eğitim programlarına tam takviye vereceğiz. Sizler eğitim faaliyetlerini sürdürürken türlü türlü sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Aranızda okul müdürlerimiz var. Bugün okullarımızda yaşanan en büyük problemlerden birisi olan hijyen, güvenlik ve paklık sorunuyla uğraşan müdürlerimiz var. Size kelam veriyorum. Biz vazifeye geldiğimizde artık bu türlü bir probleminiz kalmayacak. Okullarımızın paklık, güvenlik ve bakımında sizlerin yanınızda olacağız.

“Neslimizin imarı konusunda sizlerle el ele çalışacağız”

Biz bu yükü omuzlarınızdan alacağız ki siz, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çok daha nitelikli faaliyetler yapabilesiniz. Tıpkı bugün öğlenden sonraki ‘Bir Bilenle, Bilge Jenerasyon Projesi’ üzere. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte emek verdiğiniz bu proje kapsamında 300 bin kitabı 100 bin yavrumuzla buluşturdunuz. Bizler inşallah bunun üzere pek çok projede sizlerin taleplerinizi bir vazife olarak göreceğiz ve yardımcı olacağız. Kelam yavrularımıza gelmişken, Merhum Turgut Cansever’in o meşhur kelamını bir defa daha anmak istiyorum. ‘Şehri imar ederken kuşağı ihya etmezseniz; ihmal ettiğiniz jenerasyon, imar ettiğiniz kenti tahrip eder’. Bu bakımdan biz hem kentimizi hem de sizlerle birlikte kuşağımızı ihya edeceğiz. Jenerasyonumuzun imarı konusunda sizlerle el ele çalışacağız” formunda konuştu.

“Maddi manevi her türlü takviyesi sendikalarımıza, memurlarımıza vereceğiz”

İstanbul’da yaşayan memurlar için yapacağı projelerini anlatan İBB Lider Adayı Kurum şunları söyledi:

“Memurlarımız için İstanbul’da yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız. Yaşanabilir bir kent olması için de özel bir çabası ortaya koyacağımızı bilmenizi isterim. İstanbul’da yaşayan memurlarımız için toplu ulaşımda iyileştirmelere gideceğiz. Siz nasıl bizim evlatlarımızı geleceğe hazırlıyorsanız biz de sizlerin evlatları için elimizden geleni yapacağız. Çalışan memurlarımızın evlatları için her mahallemizde 7 gün 24 saat temeliyle çalışacak kreşler yapacağız. Gözünüzü artta bırakmayacağız. Orada büyük güçlü Türkiye davası için çalışıp uğraş eden hamım kardeşlerimiz, bu gayrette ‘Ben çocuğumu nereye bırakacağım’ halinde tasası içerisinde olmayacak. Kreşlerimize çocuğunu bize emanet edecek ve bizde o emanete gözümüz üzere bakacağız. 39 ilçemize bu kreşlerimiz hizmetler verecek.

“İBB’den haksız yere çıkartılan tüm kardeşlerimizi tekrar işe alacağız”

Memurlarımızın, çalışanlarımızın, işçi kardeşlerimizin kuracağı kooperatiflere KİPTAŞ eliyle proje ve imal üzere teknik takviyeler vereceğiz. Konut sahibi olmanız için elimizden geldiğince bu çabaya ortak olacağız. Kuracağınız kooperatiflerde büyükşehir belediyesi sizin yanınızda olacak. Gerek üretim gerek proje gerekse maddi manevi her türlü dayanağı sendikalarımıza, memurlarımıza vereceğiz. Biz İBB’den haksız yere çıkartılan tüm kardeşlerimizi tekrar işe alacağız. Ve bizim idaremizde, hiç kimse haksızlığa uğramayacak”

“Dertleri İstanbul’un meseleleri olmadığı için, İstanbul’umuzu bir basamak olarak görüyorlar”

Mevcut İBB idaresinin kelam verip yapmadığı vaatlerden bahseden Murat Kurum, “Metroda 230 kilometre metro kelamı verip 8 kilometre yapan, Esenyurt’a giden metroyu 5 yılda işte 5 metre ilerleten, kentsel dönüşümde 115 bin konut kelamı verip tekrar yalnızca 5’ini gerçekleştirmiş bir anlayıştan bahsediyoruz. Kederleri İstanbul’un problemleri olmadığı için, İstanbul’umuzu bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul ilgisizlikle, yarı vakitli belediyecilikle, ortada bir o denli belediyeye uğrayım anlayışıyla yönetilecek bir kent değil. İstanbul dünya başşehri, medeniyetleri buluşturan, 2 kıtayı 2 iklimi içinde barındıran, 2 denizi olan ve benim de 20 yılı aşkındır çalıştığım iş hayatımda İstanbul’un her noktasına hizmet götürmeye çaba gösterdiğim kutlu bir kentidir. İstanbul bize Sultan Fatih’in emanetidir. Bu kent nasıl Sultan Fatih’in emaneti ise, bu kentin hoş insanları da onun bize kutlu emanetidir. Biz emanete sahip çıkmak için tüm İstanbullularla birlikte bu çabayı vereceğiz” dedi.

“Sadece İstanbul’ diyerek çıktığımız şu hoş seyahatte, sürekli yanınızda olacağımıza kelam veriyorum”

İstanbul’un 571 yıllık onurunun 31 Mart’ta tekrar ayağa kaldıracağını vurgulayan Kurum son olarak şunları söyledi:

“Biz kardeşler topluluğuyuz. Afetlerde de beraberdik. Afetlere gittiğimizde Eğitim-Bir-Sen’li, Memur-Sen’li, Bem-Bir-Sen’li kardeşlerimizi daima alanda gördük. Bir taraftan kendi mesleklerini ve işlerini yaparken, bir taraftan da oradaki afetzede kardeşlerimiz için yardım elini uzattılar. Kardeşlerimizin yuvalarını yaparken de beraberdik. Tekrar en kritik seçimlerde de yan yanaydık. Sizler daima, ulusal iradenin yanında oldunuz. Sandıkların güvenliği için uykusuz geceler geçirdiniz. Yalnızca Türkiye’de değil, en son Gazze’mizde olmak üzere, dünyanın neresinde bir mazlumun sesini duysak, çabucak yanı başında sizin ellerinizi gördük. Gündemimiz ne olursa olsun, Gazze’yi, Gazze’nin günahsız çocuklarını, zulme uğrayan annelerini, babalarını unutmayacağız, unutturmayacağız. İşte tüm bu sıkıntı günlerde, sizleri mazlumların ve milletimizin yanında görerek ve o çabayı sizlerle birlikte vermek, bize daima özgüven verdi, azim verdi, uğraş verdi. Evet dedik, ‘Yine oradalar, tekrar düzgünlüğün yanındalar. İşte bunlar, Eğitim-Bir-Senliler’. Ben sizin bu hoş duruşunuzla gurur duyuyorum, onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Bundan sonra da bu gururla ‘Sadece İstanbul’ diyerek çıktığımız şu hoş seyahatte, hep yanınızda olacağımıza kelam veriyorum. İstanbul’un ayağa düşürülen o 571 yıllık onurunu, gururunu 31 Mart’ta Eğitim-Bir-Senli kardeşlerimle, tüm İstanbullularla birlikte tekrar ayağa kaldıracağız. İstanbul’un yine yükselişini, yine şahlanışını 31 Mart gecesi alacağımız zaferle daima birlikte kutlayacağız”

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.